×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۶ آذر - ۱۳۹۷  
true
true
استقبال سرد خریداران از «وکیوم باتوم»

امروز سه‌شنبه (ششم آذر)، تالارهای مختلف بورس‌‌کالا در مجموع ارزشی حدود ۴۰۳ میلیارد تومان داشت که در ۷۷۵ قرارداد انجام شد که همگی به رینگ داخلی تعلق داشت. در این میان، تالار محصولات صنعتی بیشترین ارزش معاملات را در حدود ۱۸۱ میلیارد تومان به خود اختصاص داد.

پرارزشترین محصول دیروز بورس کالا نیز به شمش بلوم ۱۵۰*۱۵۰ مجتمع فولاد خراسان (فخاس) به ارزش حدودی ۳۳ میلیارد تومان تعلق داشت. این محصول با قیمت کیلویی ۳۷۱۵ تومان و حدود ۱۴ درصد بیشتر از قیمت پایه فروخته شد و نسبت به معامله قبلی خود (۲۸ آبان) ۳٫۶ درصد افت قیمتی داشت.

گفتنی است، در معاملات تالار فرآورده‌های نفتی، امروز همه معاملات «وکیوم باتوم» به قیمت پایه فروخته شد و با کاهش تقاضا مواجه بود. این محصول به تولیدکنندگی شرکت‌های پالایش نفت تبریز، پالایش نفت تهران و پالایش نفت اصفهان به قیمت پایه کیلویی ۲۷۹۰ تومان عرضه شده بود که در حجم‌هایی بسیار کمتر از میزان عرضه معامله شد. وکیوم باتوم پالایش نفت شیراز و پالایش نفت بندرعباس هم به قیمت پایه کیلویی ۲۹۳۰ تومان عرضه شد،اما این محصول به تولیدکنندگی پالایش نفت بندرعباس فروخته نشد.

 

تالار پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی 

تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران در روز گذشته میزبان دادوستد ۲۱ هزار و ۷۴۳ تن مواد پلیمری بود؛همچنین طی این روز و در تالار مذکور ۲ هزار و ۹۷۰ تن وکیوم باتوم و یک هزار و ۳۷۰ تن گوگرد معامله شد.

شایان ذکر است، در معاملات تالار فرآورده‌های نفتی، امروز همه معاملات «وکیوم باتوم» به قیمت پایه فروخته شد و با کاهش تقاضا مواجه بود. این محصول به تولیدکنندگی شرکت‌های پالایش نفت تبریز، پالایش نفت تهران و پالایش نفت اصفهان به قیمت پایه کیلویی ۲۷۹۰ تومان عرضه شده بود که در حجم‌هایی بسیار کمتر از میزان عرضه معامله شد.

وکیوم باتوم پالایش نفت شیراز و پالایش نفت بندرعباس هم به قیمت پایه کیلویی ۲۹۳۰ تومان عرضه شد، اما این محصول به تولیدکنندگی پالایش نفت بندرعباس فروخته نشد.

در این میان ، پرارزشترین معامله دیروز تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی به «پلی اتیلن ترفتالات نساجی ۶۴۵» پتروشیمی تندگویان به میزان حدودی ۱۹٫۴ میلیارد تومان اختصاص یافت. این محصول با قیمت کیلویی ۱۰ هزار و ۹۲۵ تومان و ۱۹٫۳درصد رقابت نسبت به قیمت پایه و حجم ۱۷۸۲تن به طور سلف معامله شد. این محصول نسبت به معامله قبلی خود در سوم آذر، ۱۹٫۲درصد افت قیمت داشت.

همچنین طی این روز، «پلی اتیلن ترفتالان بطری ۸۲۱ » همان پتروشیمی هم با حدود ۱۷٫۶ میلیارد تومان ارزش جز پر معامله‌ترین محصولات بود. این محصول با قیمت پایه کیلویی ۹۵۶۲ تومان در حجم ۱۸۴۸ تن به طور سلف معامله شد و نسبت به معامله قبلی خود در (سوم آذر) ۱۱٫۷ درصد کاهش قیمت داشت.

کم ارزشترین محصول امروز این تالار هم به «پلی استایرن انبساطی ۳۱۰» شرکت توسعه صنایع پتروشیمی پلی استایرن انتخاب به میزان حدودی ۱۰میلیون تومان تعلق داشت. این محصول با قیمت پایه ۱۰۰۵۳ تومان به ازای هر کیلو، بدون رقابت در حجم ۱۰تن به طور نقدی فروخته شد.

 

تالار صنعتی 

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران نیز در این روز معامله ۱۸ هزار و ۳۰۴ تن  انواع تیرآهن، ۴ هزار و ۹۹۴ تن سبد میلگرد، ۷هزار و ۲۶۰ تن انواع میلگرد، ۱۰ هزار تن شمش بلوم، ۱۴۰ تن سولفورمولیبدن،۹ تن کنسانتره فلزات گرانبها و ۱۶۵ تن مس مفتول را تجربه کرد.

گفتنی است، امروز ذوب آهن اصفهان (ذوب) حجم زیادی از انواع تیرآهن و میلگرد را در این بازار عرضه کرد که اغلب این محصولات به قیمت پایه معامله شدند. در این میان اما برخی کالاهامانند تیرآهن ۱۴، میلگرد ۱۶ و تیرآهن طول کوتاه ۱۴ این شرکت با رقابت معامله شدند. این محصولات به ترتیب با ۱۵، ۰٫۹۲ و ۶٫۵ درصد رقابت نسبت به قیمت پایه فروخته شدند.تیرآهن کوتاه ۱۸ این شرکت هم با قیمت پایه ۳۷۷ تومان در حجم ۲۲۰  تن عرضه شد اما معامله نشد.

همچنین در روز گذشته شمش بلوم مجتمع فولاد خراسان (فخاس) هم با حدود ۱۴ درصد رقابت به قیمت میانگین ۳۳۰۳ تومان معامله شد. مفتول مس (فملی) نیز امروز به قیمت پایه کیلویی ۵۶ هزار تومان بدون رقابت داد و ستد شد.

در این میان، پرارزشترین محصول امروز این تالار به شمش بلوم ۱۵۰*۱۵۰ مجتمع فولاد خراسان (فخاس) به ارزش حدودی ۳۳ میلیارد تومان تعلق داشت. این محصول با قیمت کیلویی ۳۷۱۵ تومان و حدود ۱۴ درصد بیشتر از قیمت پایه در حجم ۱۰ هزار تن فروخته شد. این محصول نسبت به معامله قبلی خود (۲۸ آبان) ۳٫۶ درصد افت قیمتی داشت.

همچنین، دیروز سبد میلگرد ۲۸ تا ۱۴ همان شرکت نیز با قیمت به قیمت کیلویی ۳۷۱۵ تومان در حجم ۴۹۹۴ تومان فروخته شد و با حدود ۱۸٫۵ میلیارد تومان جزو معاملات پرارزش بود. این محصول نسبت به معامله قبلی خود (۲۸ آبان) حدود ۲ درصد افت قیمتی داشت.

کم ارزشترین محصول این تالار هم به سولفور مولیبیدن شرکت ملی صنایع مس ایران (فملی) به ارزش ۷۶۱ میلیون تومان تعلق داشت. این محصول بدون رقابت و با قیمت پایه کیلویی ۷۶ هزار و ۱۵۵ تومان در حجم ۱۰ تن فروخته شد.

 

تالار کشاورزی

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز شاهد دادوستد هشت هزار تن گندم خوراکی بود.

پرارزشترین محصول امروز این تالار به  گندم خوراکی استان مرکزی به ارزش حدودی ۲ میلیارد تومان تعلق داشت. این محصول با قیمت کیلویی ۹۸۵ تومان و حدود ۱۰ درصد بیشتر از قیمت پایه در حجم ۲۰۰۰ تن فروخته شد.

کم ارزشترین محصول امروز این تالار هم به گندم خوراکی کرمانشاه به ارزش حدود ۹۰۳ میلیون تومان تعلق داشت. این محصول با قیمت کیلویی ۹۰۳ تومان در حجم ۱۰۰۰ تن فروخته شد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true