×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۴ تیر - ۱۳۹۷  
true
true
ایران را ترک نخواهیم کرد

پول و تجارت ،سیتروئن نخستین محصول پسابرجامی خود را از هفته گذشته در ایران در شرایطی پیش فروش کرده است که برخی خبرها از نگرانی برای تداوم حضور فرانسوی‌ها در ایران حکایت دارند، سیتروئن چه برنامه‌ای برای حضور در ایران دارد، چقدر می‌توان به تداوم همکاری سیتروئن امیدوار بود؟

ما تابع قواعد بین‌المللی هستیم و همانطور که دولت‌های آلمان، فرانسه و انگلیس اعلام کرده‌اند که به برجام متعهد هستند و همکاری‌های خود در ایران را ادامه می‌دهیم ما نیز همکاری‌های خود را در ایران ادامه می‌دهیم و قصد نداریم همکاری‌های خود را به همین راحتی کنسل کنیم ضمن اینکه به خوبی می‌دانیم ترک ایران بسیار راحت است اما ورود دوباره سخت است به همین جهت ما از تجربه پژو در خروج از ایران استفاده می‌کنیم و قصد نداریم راه سخت بازگشت به ایران را انتخاب کنیم. هدف ما ماندگاری است و دنبال ماندن هستیم. خروج از ایران بسیار راحت ولی بازگشت به ایران بسیار سخت است.

تحریم‌های ترامپ بین ۶٠ تا ٩٠ روز دیگر اعمال خواهد که همزمان با عرضه خودروهای C-٣ است و اگر اتحادیه اروپا تحت شرایط سخت قرار گیرد و به جمع‌بندی برای خروج از برجام برسد تکلیف کسانی که خودروهای C-٣ را خریده‌اند با خدمات پس از فروش این خودرو چیست؟

ما طبق قواعد بین‌المللی باید خدمات گارانتی ٢ سال را ارایه کنیم از سوی شرکت سیتروئن این خدمات تضمین خواهد شد.

چه ضمانتی برای این صحبت شما وجود دارد؟ در حال حاضر با وجود این که تحت شرایط برجام هستیم اما به دلیل عدم عرضه قطعات خودروهای فرانسوی که هم‌اکنون در ایران تولید می‌شود شاهد کاهش تیراژ تولید هستیم. در حال حاضر هم با وجود زمان کوتاه تا عرضه C-٣ هنوز مراکز خدمات پس از فروش سیتروئن راه‌اندازی نشده است تکلیف خریداران با خدمات پس از فروش چیست؟

ما به همین دلیل در مرحله نخست ٢ هزار دستگاه خودرو می‌فروشیم تا اگر در شرایط سخت قرار گرفتیم مشکلی برای ارایه خدمات نداشته باشیم. برای این ٢ هزار دستگاه قطعات لازم تهیه و به محض عرضه این خودروها قطعات در اختیار نمایندگی‌ها و مراکز خدمات پس از فروش قرار می‌گیرد تا مشکلی برای ارایه خدمات نداشته باشیم.

و نکته مهم دیگر این است که ما به دلیل همین شرایط و فشارها در مرحله نخست تنها ٢ هزار دستگاه فروختیم و ١۵ هزار خودرو در مرحله نفروختیم تا بتوانیم خدمات لازم را ارایه دهیم و در شرایطی قرار نگیریم که مجبور باشیم با تاخیرهای چند ساله به مشتریان عرضه کنیم.

این صحبت نقض حرف‌های قبلی در مورد تضمین برای حضور در ایران است. برای نمایندگی‌های خدمات پس از فروش هم همچنان اقدامی صورت نگرفته است این نیز به نوعی دیگر نگرانی‌ها در مورد ادامه همکاری را به ذهن متبادر می‌کند.

وقتی ما ٣٠٠ میلیون یورو در ایران سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و در ماه‌های آینده نیز خط تولید موتور در ایران راه‌اندازی خواهیم کرد خود نشان می‌دهد قصد داریم در ایران بمانیم و همکاری‌های خود را بسط دهیم. این سیاست ما است که به راحتی ایران را ترک نخواهیم کرد. ولی در نهایت این سیاست‌ها و قوانین اتحادیه اروپاست که بر شراکت ما تاثیر خواهد گذاشت.

فروش ٢ هزار دستگاهC-٣ دقیقا به همین دلیل است ما به مشتریان خود احترام می‌گذاریم و نمی‌خواهیم اتفاقی که قبلا برای برخی مشتریان ایرانی روی داده است را ما برایشان ایجاد کنیم. ما قطعا به هر خودرویی که می‌فروشیم تا ١٠ سال خدمات و قطعات ارایه خواهیم کرد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true