×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۶ آذر - ۱۳۹۷  
true
true
بیمه ایران، دانا، ملت و پارسیان بیشترین شکایت را دارند

پول و تجارت ، گزارش‌ها نشان می دهد که متوسط زمان پاسخگویی به شکایات بیمه گذاران در صنعت بیمه با افزایشی چشمگیر به ۲۶ روز افزایش یافته که این رقم را می‌توان در نوع خود یک رکورد تازه به حساب آورد.

بی شک، یکی از مهمترین نکات در ثبت شکایت از شرکت‌های بیمه‌ای، زمان پاسخگویی شرکت‌ها  به شکایات بیمه گذاران بوده زیرا متوسط پاسخگویی شرکت های بیمه ای به شکایات  مشتریان آنها نباید از مرز ۱۵ روز تجاوز کند.

هرچند که طبق بررسی های صورت گرفته مدت زمان رسیدگی به شکایات ۱۹ شرکت از مرز ۱۵ روز عبور کرده است.

عدول از این مقدار روز تعیین شده برای پاسخگویی به شکایات، در ابتدا منجر به اخذ  تذکر و در مراحل بعدی، ضمن احضار مدیران عامل و اعضای هیات مدیره، اخطار کتبی به آنها داده خواهد شد.

سامانه رسیدگی به شکایات بیمه گذاران بیمه مرکزی،بالاترین زمان پاسخگویی به شکایات بیمه گذاران را مربوط به شرکت های بیمه حکمت صبا با ۸۲ روز، رازی ۷۷ روز، امید ۶۷  روز و آرمان با ۶۵ روز برشمرده است.

در هشت ماهه گذشته ۲,۶۴۸ شکایت دریافت شده  که به صورت سنتی و با توجه به سهم بیشتراز بازار بیمه کشور، شرکت بیمه ایران بیشترین سهم شکایت های دریافتی را از آن خود کرده است.

رتبه دوم بیشترین شکایت های دریافتی از آن بیمه دانا بوده که رقم آن به ۱۹۴ شکایت رسیده است.

از این رو،شرکت های بیمه ملت و پارسیان هم به ترتیب با ۱۸۳ و ۱۸۱ شکایت دریافتی در رتبه های سوم و چهارم بیشترین دارندگان شکایت ها در صنعت بیمه ایستاده اند.

ملت و پارسیان هم به ترتیب با ۱۸۳ و ۱۸۱ شکایت دریافتی در رتبه های سوم و چهارم بیشترین دارندگان شکایت ها در صنعت بیمه ایستاده اند.

گزارش حاضر پیرامون عملکرد ۲۹ شرکت فعال در صنعت بیمه بوده که درآن نام بیمه مرکزی هم دیده می شود که ازقضا کمترین شکایت دریافتی هم مربوط به بیمه مرکزی با یک فقره شکایت است.

با این حساب، بیمه مرکزی  هیچ گاه گزارش نداده که در این سال‌ها و درراستای صیانت از حقوق مشتریان بیمه ای، مدیران ارشد کدام شرکت‌های بیمه‌ای را احضار کرده و به آنها تذکرکتبی داده است!

توضیح جالبی که یکی از بیمه ها در تبلیغات خود عنوان ” برند محبوب مصرف کننده بر اساس آرای مردمی” را بعنوان شعار انتخاب کرده است ولی در آمار ارئه شده خلاف واقع اتفاق افتاده و نسبت به بیمه فوق شکایات و نارضایتی ثبت شده است .

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true