×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۳۹۷  
true
true
رشد اقتصادی سوئیس در سال ۲۰۱۸

پول و تجارت ، آمارهای منتشر شده در دفتر آمار فدرال نشان می دهد اقتصاد سوئیس در حال گذراندن روند مثبتی در عرصه داخلی و بین المللی است. شکوفایی اقتصاد جهانی در کنار وضعیت مناسب نرخ ارز باعث افزایش میزان تقاضای کالای ساخت سوئیس در داخل و خارج از این کشور شده است و به گفته این وزارت خانه، شرکت های سوئیسی می توانند با اطمینان بیشتری به آینده چشم بدوزند. در بازارهای داخلی، به کمک بخش خدمات اشتغال زایی بهبود یافته است.

با این حال برای سال ۲۰۱۹، وزارت امور اقتصادی سوئیس پیش بینی کرده است به دلیل کاهش رشد اقتصادی در سطح جهان، رشد اقتصادی سوئیس نیز اندکی کاهش یابد و به ۲ درصد برسد. با وجود چشم انداز مثبت از اقتصاد سوئیس، این وزارت خانه هشدار داده است ریسک های اقتصادی در سطح جهانی از زمانی که آخرین پیش بینی این وزارت خانه منتشر شد افزایش یافته اند.

یکی از اصلی ترین ریسک های اشاره شده در این گزارش، افزایش تنش های تجاری بین آمریکا و شرکای تجاری بزرگ این کشور عنوان شده است. یکی دیگر از ریسک ها، افزایش بی ثباتی ها در ایتالیا عنوان شده است که می تواند بر بازارهای مالی موثر بوده و فشار قابل ملاحظه ای را بر فرانک سوئیس اعمال کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true