×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۰ آذر - ۱۳۹۷  
true
true
سامانه «تسویه حساب پرداخت‌های فوری هدف»

بانک مرکزی اروپا درپاسخ به افزایش کیف‌های پول دیجیتال از سامانه «تسویه حساب پرداخت‌های فوری هدف» موسوم به TIPS رونمایی کرد؛ سامانه‌ای که یک نظام پرداخت فوری در منطقه یورو است.

پول و تجارت ،این خدمت جدید در سرتاسر ۱۹ کشور واقع در منطقه یورو برای مصرف کنندگان و تجار از طریق تلفن‌های هوشمند، رایانه‌های شخصی و ترمینال‌های پرداخت در فروشگاه‌ها قادر به انجام پرداخت نزدیک به زمان واقعی (در لحظه) است.

این ابتکار باتوجه به رشد محبوبیت دیجیتال، خدمات پرداخت بدون تماس که توسط شرکت‌های بزرگ فناوری از قبیل اپل، گوگل، آمازون و علی بابا در چین پیشنهاد شده، پا به عرصه گذاشته است.

در همین حال «مارک جسی» رییس «زیرساخت بازار و پرداخت‌ها» در بانک مرکزی اروپا گفت: بانک‌ها در منطقه یورو تحت فشار از سوی رقبای فناوری هستند و «تسویه حساب پرداخت‌های فوری هدف» راهی برای مقاومت و تداوم حیات در برابر بازیگران دیجیتال است.

در حالی که خدمات پرداخت فوری برای استفاده داخلی توسط بانک‌ها انجام گرفته؛ اما در حال حاضر چنین خدماتی برای تراکنش های برون مرزی وجود ندارد. بنابراین بانک مرکزی اروپا به دنبال پُر کردن این خلع با استفاده از سامانه «تسویه حساب پرداخت‌های فوری هدف» است که به طور مستقیم به صندوق بانک مرکزی متصل می شود، در نتیجه برخی از فرآیندهای تسویه حساب که می‌توانند مانع از پرداخت‌های فوری شوند، کنار گذاشته می‌شود.

بر پایه این گزارش، این خدمت در ابتدا محدود به منطقه یورو خواهد بود؛ اما بانک مرکزی اروپا خبری را در مورد گسترش آن به دیگر کشورها و ارزها منتشر نکرده است.

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true