×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۴ تیر - ۱۳۹۷  
true
true
سهام ۶۳۱ بنگاه در صف واگذاری

پول و تجارت ، میرعلی‌اشرف عبداله پوری حسینی با بیان این مطلب که عملاً واگذاری ها از اواخر آبان ماه سال گذشته شروع شد گفت: سهام و اموال و دارایی دولت متعلق به ۶۳۱ بنگاه امسال در صف واگذاری به بخش خصوصی و تعیین تکلیف قرار دارند.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اذعان به این امر که نظارت بر واگذاری ها بر عهده سازمان خصوصی سازی است افزود: هر شرکتی که در بورس پذیرفته شده باشد، مزایده آن در بورس انجام می شود و اگر پذیرفته نشده باشد؛ روند مزایده آن در خارج از بورس انجام می شود.

وی تصریح کرد: اختیار نام شرکتی که در لیست واگذاری قرار می گیرد، در دست وزارت اقتصاد و دارایی است. ضمن این که در برخی مواقع هم برای تسهیل در امر واگذاری، تفویض اختیار هم صورت می گیرد.

پوری حسینی با بیان این که باید بپذیریم که ارزش بازدهی، مبنای قیمت شرکت ها در واگذاری ها باشد، تاکید کرد: اگر ارزش بازدهی مبنای قیمتی باشد، در روند واگذاری، استقبال خوبی از این بنگاه ها می شود.

ارزش واگذاری چقدر است؟

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اظهار این نکته که ارزش واگذاری برخی شرکت ها نزدیک صفر است گفت: در این مواقع در روند قیمت گذاری به مشکل بر می خوریم.

انتقاد به اظهارات نسجیده برخی مسئولان

پوری حسینی در بخش دیگری از صحبت هایش به برخی موانع در روند واگذاری ها اشاره کرد و افزود: در همه کشورها این موانع وجود دارد اما در کشور ما به دلیل برخی سازوکارهای خاص و اظهارات نسجیده برخی مسئولان که سر رشته خاصی در این زمینه ندارند، روند خصوصی سازی با مشکل مواجه شده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true