پول و تجارت ، قیمت بیت کوین در محدوده ۹,۰۰۰ دلار با مقاومتی سرسخت روبرو شده است اما اگر روند صعودی قیمت پس از هاوینگ نیز ادامه پیدا کند، بیت کوین می‌تواند به سقف‌های جدیدی در دامنه نوسان خود دست یابد.

به گزارش کوین تلگراف، هاوینگ بیت کوین به احتمال زیاد ۱۲ می (۲۳ اردیبهشت) اتفاق می‌افتد و این در حالی است که معامله‌گران نظرات متفاوتی در خصوص روند قیمت بیت کوین بعد از این رویداد دارند. برخی بر این باورند که بعد از وقوع این رویداد و پایان‌یافتن هیاهوی هاوینگ، قیمت احتمالا افت خواهد کرد، در حالی که برخی دیگر انتظار دارند روند صعودی همچنان ادامه یابد.

اگر قیمت بیت کوین، به عنوان برترین دارایی دیجیتال جهان، بعد از هاوینگ افزایش یابد و بتواند بعد از پنج تلاش ناموفق متوالی برای افزایش بیشتر قیمت (طی ۳۱۵ روز گذشته) به روند صعودی خود ادامه دهد، احتمالا جهش قیمت فوق‌العاده‌ای در راه خواهد بود.

هاوینگ پیش ‌روی بیت کوین تنها سازوکاری است که بر میزان تولید و عرضه واحدهای بیت کوین تاثیر می‌گذارد. با توجه به اینکه بیت کوین به علت سیاست پولی غیرقابل‌تغییر خود یک ارز ضدتورمی است، هر چیزی که بر عرضه آن تاثیر بگذارد درنهایت بر قیمت آن نیز تاثیرگذار خواهد بود.

معامله‌گران انتظار دارند فروشی گسترده بعد از هاوینگ اتفاق بیفتد؛ زیرا این رویداد قطعی و غیرقابل‌تغییر است. هاوینگ هر چهار سال یک بار اتفاق می‌افتد و هاوینگ‌ پیش رو سومین هاوینگ بیت کوین خواهد بود. هاوینگ‌های اول و دوم در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ انجام شدند.

در رویدادهای مشابه قبلی، قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ افت کرد، سپس در ماه‌های بعد احیا شد و درنهایت ۱۰ تا ۱۱ ماه بعد به اوج قیمتیِ جدید رسید.

ماهیت هاوینگ به گونه‌ای است که انتظار می‌رود پس از آن شاهد افزایش فروش و کاهش عرضه باشیم. اما اگر این اتفاق نیفتد، بیت کوین به طور بالقوه توانایی افزایش قیمت تا ۱۱,۵۰۰ و ۱۲,۴۰۰ دلار را خواهد داشت و می‌تواند به سقف‌های بالاتری در دامنه نوسانات خود دست پیدا کند.

نموداری که معامله‌گر ارز دیجیتال، گلکسی (Galaxy)، به اشتراک گذاشت، روند احتمالی قیمت را به تصویر می‌کشد. این روند در صورتی قابل مشاهده خواهد بود که شاهد تغییر در آن (پس از هاوینگ) نباشیم.

این معامله‌گر وضعیت بیت کوین را در حالی بررسی می‌کند که این ارز دیجیتال بتواند از محدوده‌های مقاومت در ۹,۵۰۰ و ۹,۹۰۰ دلار عبور کند. او در این رابطه می‌نویسد: