×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Tuesday, 19 January , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 43 خبر
بازار چشم انتظار گزارش ماهانه

پول و تجارت ، امروز بازار با یک خبر شوکه کننده آغاز به کار کرد. نوسان گیری ممنون!
تقریبا یک ساعتی بازار تحت تاثیر این خبر دنبال شد، تا بازار ابعاد این خبر را بررسی کند در گروه ها و کانال های مختلف نظرات متفاوتی بیان شد. اما آن چیزی که در بازار دیدم کاهش حجم معاملات و منفی معامله شدن سهم ها بود. هر چند میشود این را به فال نیک گرفت و گفت دولت قصد دارد با این حرکت بازار را با خود همسو کند و صف های فروش برخی سهم ها را به طور کامل برچیند. اما خب خودمانیم کلی مصوبه و خبر جلسات متفاوت در یک ماه گذشته به گوش بازار رسید و خروجی عملی آن چیزی جز چند خبر داغ برای رسانه ها نبود.
حقیقتا اگر همان ابزار های مالی مثل سهام خزانه و اوراق تبعی را پیگیری کنید و بحث بازارگردانی را به یک سرانجام برسانید خیلی بهتر است تا از این دست از قوانین وضع کند، چرا که نوسان گیری ماهیت بازار سرمایه است و خیلی ها به امید همین نوسان های روزانه در بازار حضور دارند.
به هر حال اگر از نگاه مالی رفتاری بررسی کنیم خیلی ها علاقه مند به این نوع پول درآوردند هستند، خیلی ها دوست دارند با خرید و فروش لحظه ایی کسب سود کنند و این دستور اگر در کوتاه مدت لغو نشود میتواند مجددا بخشی از نقدینگی را بازار سرمایه جدا کند.
امروز اما سهم هایی را که گزارش ماهانه خوب روانه کدال میکردند را خوب میخریدند، همین امر میتواند نقطه عطفی باشد.

 

شفن: افشای اطلاعات بااهمیت گروه الف) شرکت پتروشیمی فن آوران – واگذاری ۰.۷۳% سهام تاپیکو به مبلغ ۱۱,۸۳۷,۷۸۷ میلیون ریال که سود ۱۰,۶۶۰,۹۳۹ میلیون ریال برای شرکت حاصل شده است.
شیران: افشای اطلاعات بااهمیت گروه ب) شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیائی ایران – سایر اطلاعات بااهمیت – صورت مالی۶ماهه حسابرسی شده کارگزاری بانک صنعت معدن
قرن : افشای اطلاعات بااهمیت گروه ب) شرکت پدیده شیمی قرن – سایر اطلاعات بااهمیت – افشای اطلاعات با اهمیت ناشی از حوادث
کباده: افشای اطلاعات بااهمیت گروه ب) شرکت تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده – سایر اطلاعات بااهمیت – پیشنهاد در خصوص افزایش سرمایه
دکتر عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی از تصمیم مهم برای ترخیص کالاهای اساسی و مواد اولیه کارخانجات از گمرکات خبر داد و گفت: در خصوص کالاهای اساسی و مواد اولیه و قطعات کارخانجات مشکلی نخواهیم داشت و تمام کالاهای گمرکات را می‌توانیم ترخیص کنیم. وی از تعیین تکلیف کالاهای دپوشده در گمرک خبر داد و گفت: امروز با آقای دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری برای بازدید از گمرکات شهید رجایی آمدیم و قطعاً اطلاعات سایر بنادر از جمله بندر امام و شهید بهشتی را نیز در اختیار داریم.
رئیس سازمان توسعه تجارت: بر اساس تحلیل انجام شده ۲۲۸۶ صادرکننده ۱۰۰ درصد تعهدات ارزی خود را ایفا کرده‌اند که از آنان تقدیر خواهد شد.
با بهره‌برداری از فاز دوم فولادسازی شرکت فولاد کاوه، ۱.۲ میلیون تن به ظرفیت تولید شمش در کشور و شرکت فولاد کاوه جنوب کیش اضافه شد و ظرفیت تولید در این شرکت به سالانه ۲.۴ میلیون تن شمش فولادی رسید.
علی صحرایی درباره تصمیم جدید بورس تهران مبنی بر عدم امکان فروش سهام خریداری شده در یک روز که بلافاصله با موافقت ها و مخالفت هایی همراه شد گفت: این تصمیم که تا زمان اطلاع بعدی ادامه خواهد داشت ، خواسته فعالان بازار مبنی بر کنترل شرایط غیرعادی و مصوبه نهاد ناظر بازار سرمایه برای سرمایه گذاری واقعی بوده و چندان هم پیچیده نیست.

خروج پول حقیقی ۶۴۰ میلیارد
خالص ارزش معاملات امروز ۸,۹۳۵ میلیارد تومان بود که نسبت به روز قبل ۵۰% کاهش داشته است.
فملی، فولاد، وپارس امروز بیشترین ورود پول حقوقی را داشتند.
فارس،ثامید، دی بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.
فارس، فملی و تاپیکو سه سهمی بودند که بیشترین تاثیر را بر روی شاخص کل داشتند.

blank