×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۶ مهر , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Sunday, 27 September , 2020  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
بازار کار کدام کشور در سال گذشته رشد چشمگیری داشته است؟

پول و تجارت ، طبق اعلام مرکز آمار کانادا، نرخ بیکاری این کشور تا پایان ماه ژانویه به ۵.۵ درصد رسید که پایین‌ترین نرخ ثبت شده بیکاری این کشور در طول چهار دهه اخیر محسوب می‌ شود. در واکنش به این خبر، ارزش دلار کانادا با ۰.۲ درصد افزایش به بالاترین سطح دو هفته اخیر خود رسید و هر دلار آمریکا به ۱.۳۱۲۷دلار کانادا عقب نشست. بازدهی اوراق قرضه دو ساله دولتی نیز به ۱.۶۲ درصد افزایش پیدا کرد.

رویس مندز، کارشناس مسائل اقتصادی در بانک تجارت کانادا گفت: با این روند اشتغال زایی کاهش بیشتر نرخ بهره خیلی محتمل نیست اما به نظر می رسد در ادامه سال بانک مرکزی باید دست به اقداماتی برای حمایت از اقتصاد بزند.

نرخ مشارکت در بازار کار تا پایان نخستین ماه سال ۲۰۲۰ به ۶۵.۴ درصد رسیده که ۰.۲ درصد کمتر از رقم ثبت شده در ماه قبلی بوده است. طی این مدت ۳۵ هزار و ۷۰۰ فرصت شغلی تمام وقت و ۱۲۰۰ فرصت شغلی پاره وقت ایجاد شده است.

در بین ایالت‌های مختلف، بیشترین اشتغال زایی در کبک با ۱۹ هزار فرصت شغلی جدید به ثبت رسیده است و پس از آن منیتوبا با ۶۵۰۰ و برانسویک با ۴۶۰۰ فرصت شغلی فرصت قرار دارند. از سوی دیگر اما شمار فرصت‌های شغلی در آلبرتا ۱۹ هزار مورد کاهش داشته است.

در بین بخش های مختلف، بیشترین اشتغال زایی مربوط به تولید با ۲۱ هزار فرصت شغلی بوده و ساخت و ساز با ۱۶ هزار فرصت و کشاورزی با ۱۲ هزار فرصت در رده‌های بعدی قرار دارند. از طرف دیگر میزان فرصت‌های شغلی در بخش بهداشت و درمان ۱۶ هزار مورد کاهش داشته است.

به طور متوسط در بازه زمانی ۱۹۷۶ تا ۲۰۱۹، اقتصاد کانادا در هر ماه ۱۸ هزار و ۱۸۰ فرصت شغلی ایجاد کرده است که بالاترین اشتغال زایی ماهانه مربوط به اوریل ۲۰۱۹ با ۱۰۶ هزار و ۵۰۰ مورد و کمترین اشتغال زایی نیز مربوط به ژانویه ۲۰۰۹ با منفی ۱۲۴ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی بوده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.