×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۶ مهر , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Sunday, 27 September , 2020  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
بخش خدمات اقتصاد آمریکا وارد رکود می‌شود

پول  تجارت به نقل از مارکت واچ، آسیب های بزرگی که خرده فروشان، رستورانها، هتلها، خطوط هوایی و سایر شرکت‌های مرتبط با خدمات از همه‌گیری ویروس کرونا خورده‌اند، باعث سقوط اقتصادی آمریکا در ماه آوریل به پایین‌ترین حد از زمان رکود بزرگ ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ شده است.

تحقیقات موسسه مدیریت عرضه آمریکا درمورد شرکت های غیر تولیدی نشان می دهد شاخص این شرکتها از ۵۲٫۵ در ماه مارس تا ۴۱٫۸ درصد در آوریل کاهش یافته است. به این ترتیب روند ۱۱۲ ماه پیاپی رشد مثبت شکسته شده است.

رقم بالای ۵۰ نشان دهنده رشد است و عدد زیر ۵۰ کند شدن رشد و حتی رکود را نشان می دهد.این شاخص در حال حاضربه پایین ترین حد خود سقوط کرده است.

ویروس کرونا و دستور به ماندن در خانه باعث شده بسیاری از فروشگاه ها بسته شوند و کسب و کارهایی که نیاز به تماس با مشتریان دارند یا جمعیت بالایی از مردم را گرد هم می آورند، نابود شوند.

گردشگری و سفر ضربه سختی از این شرایط خورده اند ولی تعداد معدودی از شرکت های خدماتی مثل سوپر مارکت ها و فروشگاه‌های آنلاین نظیر آمازون نجات یافته اند.

شرکت های خدماتی که بیشتر فروش آنها در خود آمریکا است، نسبت به تولید کنندگان آمریکا کمتر از جنگ تجاری با چین آسیب دیده اند ولی داستان کرونا متفاوت است. شیوع این ویروس به گردشگری، حمل و نقل و کسب و کارهای مرتبط با سفر آسیب رسانده و سایر بخش ها هم به زودی تاثیرات منفی آن را حس خواهند کرد.

شاخص موسسه مدیریت عرضه برای شرکت‌های خدماتی در ماه آوریل به کمترین حد از زمان آغاز به کار این موسسه در ۱۹۹۷ رسید. سفارش های جدید و اشتغال هم به پایین ترین حد رسیده است.

تنها دو بخش دولتی و مالی از ۱۸ صنعت خدماتی در آمریکا در ماه آوریل رشد داشته اند. بانکها و سایر شرکت‌های مالی مشغول آماده سازی وام های متعدد برای کسب و کارهای کوچک از طریق بسته های کمکی دولت هستند.

فروپاشی قریب‌الوقوع بخش خدمات در اقتصاد آمریکا این کشور را به سمت رکودی عمیق می کشاند. دولت سعی دارد از طریق وام دهی و سایر کمک‌ها به صدها هزار شرکتی که در شرایط خوبی به سر نمی‌برند کمک کند ولی این کافی نیست.

با بازگشایی تدریجی کسب و کارها، بهبود اقتصادی هم آغاز می‌شود ولی دور جدید فاصله گذاری اجتماعی و ادامه نگرانی در مورد ویروس کرونا روند این بهبود را کند می کند و بازگشت به شرایط عادی بسیار زمانبر خواهد بود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.