×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۲۰ تیر , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Friday, 10 July , 2020  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
تحلیل شرکت های حمل و نقل در سبد سهام عدالت

شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی (حپترو)

 • شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی در سال ۱۳۷۱ و همزمان با توسعه روز افزون صنعت پتروشیمی  با هدف ارائه خدمات  لجستیک به کارخانجات پتروشیمی کشور تاسیس و از مرداد همان سال فعالیت خود را شروع نموده است.
 • یکی از مهمترین مزیت های شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی بهره مندی از تجهیزات و امکانات ویژه مورد نیاز، مجوز های قانونی و نیز تبحر و تجربه در حمل مواد خطرناک است.
 • شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی از سال ۱۳۸۲با نماد “حپترو” ، در بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران و در گروه حمل و نقل، انبارداری و  ارتباطات فعال می باشد.

فعالیت شرکت

 • خدمات این شرکت از تولید محصول تا تولید و تحویل آن به مشتری گسترده است و شامل سرفصل هایی چون حمل (جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی)، انبارداری، ترخیص و امور گمرکی، اپراتوری بندر بوده که با فعالیت هایی چون لجستیک پروژه، حمل ترکیبی، ترانشیپ، لجستیک تولید، خدمات ارزش افزوده، مشاوره لجستیک و لجستیک الکترونیک تکمیل شده است.
 • این شرکت ضمن تفکیک و تقسیم وظایف، اقدام به ایجاد شرکت های زیرمجموعه با ماموریت های تخصصی نموده است.
 • شرکت ساحل گستر پارس فعال در امور اپراتوری بندر، شرکت جهان دنیز کالا فعال در امور حمل و نقل دریایی و هوایی، شرکت امتداد زنجیره پایدار فعال در زمینه حمل جاده ای بین المللی و شرکت پایانه ها و مخازن پتروشیمی فعال در امور پایانه های صادراتی و مخزن داری محصولات پتروشیمی فعال می باشند.

سهامداران

سرمایه شرکت

blank

ارزش بازار

blank

ارزش سهام حمل و نقل پتروشیمی از سال ۱۳۸۵ تا امروز ۷۸ برابر شده است و بازدهی ۷۸۴۲ درصدی را به همراه داشته است.

رویدادهای با اهمیت

 • ورود به عرصه بازارهای پایدار لجستیک و حمل و نقل، با خرید ۴۹ درصد سهام شرکت ساحل گستر پارس به حوزه اپراتوری ترمینال کانتینری بندر عسلویه مربوط به شرکت پایانه ها و مخازن پتروشیمی
 • خرید ۸۰ درصد سهام شرکت امتداد زنجیره پایدار در حوزه ترانزیت
 • خرید ۱۶ درصد از سهام شرکت پایانه ها و مخازن پتروشیمی در بخش بسته بندی
 • خرید ۶۵ درصد شرکت خدمات کشتیرانی جهان دنیز کالا
 • خرید دو فروند شناور جهت حمل متانول صادراتی کشور با ظرفیت سالانه بالغ بر ۴۲۰ هزار تن به مقصد بنادر چین
 • تبدیل شدن به بزرگترین هلدینگ طرف سوم لجستیک (۳PL) کشور در صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در  چشم انداز ۱۴۰۴

سهم هر نفر در سبد سهام عدالت

blank

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی)

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با نماد حکشتی  در سال ۱۳۴۶ تاسیس شد. ابتدا نام  شرکت کشتیرانی ملی آریا بود که بعد انقلاب و در سال ۱۳۵۸ به نام کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تغییر نام یافت و تحت تملک دولت قرار گرفت.

سهامداران

blank

تغییرات سرمایه

از سال ۱۳۸۵ که تخصیص سهام عدالت شروع شده است تغییرات سرمایه شرکت به قرار جدول زیر بوده است.

blank

روند ارزش بازار:

ارزش بازار شرکت در سال ۱۳۸۷ حدود ۱۳۹۰ میلیارد تومان بود که امروز به حوالی ۵۰ هزار میلیارد تومان رسیده و حدود ۳۶ برابر شده است.

blank

بررسی ارزش بازاری شرکت:

براساس قیاس ارزش بازار شرکت با برخی از رقبا به نظر شرکت همچنانجا برای رشد قیمتی دارد. به عنوان مثال ظرفیت نخستین شرکت حمل و نقل دریایی حدود ۱۶ برابر حکشتی می باشد در حالی که ارزش بازار این شرکت براساس دلار حدود ۴ برابر رقم فوق الذکر می باشد. با این اوصاف حکشتی از جای فعلی ( قیمت ۳۰۰۰ تومان ) میتواند تا حدود ۱۰۰% دیگر رشد قیمتی داشته باشد.

بررسی خالص ارزش دارائی های شرکت:

خالص ارزش دارائی های شرکت حدود ۷۰۰۰ تومان برآورد می شود و بر این اساس در حال حاضر نسبت قیمت به ناو سهم در محدوده ۴۲% قرار دارد. البته همه این عوامل عمدتا ناشی از رشد بی رویه دلار در دو سال اخیر بوده است در حالی که حجم فعالیت شرکت حدود ۲۰% کاهش یافته و گویا تا حال حاضر خبری از ریالی شدن وام ارزی شرکت هنوز به بازار مخابره نشده است.

سهم هر نفر در سهام عدالت:

blank

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.