×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۶ مهر , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Sunday, 27 September , 2020  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
تولید سراتو بالاخره متوقف شد/ پژو۳۰۱ به تولید نرسید

پول و تجارت ، بررسی وضعیت تولید شرکت‌های خودروساز طی ۱۰ ماهه امسال نشان می‌دهد در این مدت ۵ هزار و ۳۳۵ دستگاه پژو ۲۰۰۸ در کشور تولید شده که نسبت به ۱۰ ماهه سال قبل افت ۱۳٫۶ درصدی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشته است. تولید این خودرو در دی امسال نیز فقط ۸۴ دستگاه بوده که نسبت به دی ۹۷ افت ۸۷٫۷ درصدی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشته است.

در عین حال با وجود افتتاح آزمایشی خط تولید پژو ۳۰۱ در تیر امسال در ایران‌ خودرو، هیچ تولیدی برای این خودرو طی ۱۰ ماهه امسال در جدول آمار وزارت صنعت ذکر نشده است.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم تولید ۵۸ دستگاه پارس تندر طی دی امسال توسط شرکت پارس خودرو است. طی ۱۰ ماهه امسال ۱۰۱۳ دستگاه از این خودرو در پارس خودرو به تولید رسیده است. همچنین دی امسال ۲ دستگاه برلیان توسط شرکت پارس خودرو تولید شده است. تولید این خودروها در شرایطی صورت گرفته که با تشدید تحریم‌ها، کارشناسان شرکت رنو و همچنین کارشناسان شرکت‌های چینی ایران را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ترک کرده‌اند.

یکی دیگر از نکات قابل توجه در آمار تولید خودرو کشور توقف تولید سراتو در دی ماه است. با وجود اینکه گروه سایپا مرداد امسال از جمع‌آوری خط تولید سراتو و توقف تولید آن خبر داد اما تولید این خودرو همچنان ادامه داشت و حتی در آمار آذرماه وزارت صنعت نیز ۴۰ دستگاه سراتو تولید شد. به این ترتیب مجموع تولیدات سراتو از ابتدای سال تا پایان آذرماه به ۳ هزار و ۶۷۰ دستگاه رسید.

سراتو