×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۶ مهر , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Sunday, 27 September , 2020  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
تولید ماشین‌های سنگین تقریبا نصف شد

پول و تجارت ، بر اساس این آمار در ۹ ماهه امسال تولید کامیون، کامیون کشنده، اتوبوس، مینی‌بوس، ون و کمباین به ترتیب ۶۳، ۵۲٫۲ و ۵۰٫۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته؛ به‌طوری‌که در این مدت تولید این سه گروه ماشین سنگین به ترتیب ۳۱۹۶، ۱۴۵۶ و ۲۹۴ دستگاه بوده است. این در حالی است که تولید این سه گروه در مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۸۶۴۷، ۳۰۴۸ و ۵۹۹ دستگاه بوده است.

همچنین در ۹ ماهه امسال ۵۲۴ هزار و ۲۰۰ دستگاه انواع سواری تولید شده که نسبت به تولید ۷۵۰ هزار و ۸۰۰ دستگاه در مدت مشابه سال گذشته ۲۵٫۷ درصد کاهش داشته است.

با این حال تولید وانت و تراکتور در این مدت ۱۶٫۵ و ۱۵٫۷ درصد افزایش یافته است.

تولید لاستیک خودرو و روغن موتور نیز در این مدت ۲٫۱ و ۱۸٫۳ درصد نسبت به ۹ ماهه سال گذشته کاهش داشته است.

سموم دفع آبات نباتی و داروی انسانی؛ صدرنشین افزایش تولید کالاهای منتخب صنعتی

این آمارها نشان می‌دهد که بیشترین افزایش تولید در ۹ ماهه امسال مربوط به سموم دفع آفات نباتی و داروی انسانی است که تولید آن‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۸٫۹ و ۲۹٫۶ درصد افزایش داشته است. تا پایان آذرماه امسال ۲۷ هزار و ۶۰۰ تن سموم دفع آبات نباتی و ۳۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون عدد داروی انسانی تولید شده است.

در این میان تولید پودر شوینده در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷٫۳ درصد افزایش داشته است.

تولید افزایش ۲۰ درصدی ماشین‌لباسشویی و کولر آبی

همچنین بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت صمت در ۹ ماهه امسال به ترتیب ۴۸۱ هزار و ۳۰۰ دستگاه ماشین لباسشویی، ۶۳۷ هزار ۷۰۰ دستگاه کولر آبی و ۸۴۸ هزار و ۳۰۰ دستگاه یخچال و فریزر تولید شده که نسبت به تولید این لوازم در مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۲۴٫۲، ۲۲٫۷ و ۳٫۹ درصد افزایش یافته است.

با این وجود در ۹ ماهه امسال ۵۱۳ هزار و ۱۰۰ دستگاه انواع تلویزیون تولید شده که نسبت به تولید ۵۶۲ هزار و ۵۰۰ دستگاهی در مدت مشابه سال گذشته ۸٫۸ درصد کاهش داشته است.

2

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.