×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۱۵ تیر , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Sunday, 5 July , 2020  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
ایجاد رونق اقتصادی از طریق بهبود عملکرد بانک‌ها

پول و تجارت ، منصور مرادی بر ضرورت راه‌اندازی سامانه فروش و واگذاری اموال مازاد بانک‌ها تاکید کرد و گفت: ایجاد این سامانه موجب شفافیت دارایی‌های دولت و همچنین افزایش ارزش افزوده خواهد شد.

نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه راه اندازی سامانه مذکور مشوقی برای حرکت بانک‌ها به سمت مسئولیت اصلی خود یعنی بانکداری خواهد بود، افزود: بانک‌ها با فروش اموال مازاد خود از بنگاه داری نجات یافته و وضعیت بهتری را برای اقتصاد رقم خواهند زد.

وی با تاکید بر اینکه دولت با اجرای این سامانه می‌تواند سیاست مولدسازی دارایی‌های خود را در بانک‌های دولتی پیگیری کند، تصریح کرد: اجرای این سامانه برای خود شبکه بانکی نیز می‌تواند موثر باشد، زیرا نگهداری سرمایه‌های مازاد فربگی و دوری از انجام وظایف قانونی را برای آن‌ها رقم می‌زند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در سال‌های اخیر تمرکز بانک‌ها در خرید اموال و سرمایه گذاری در بازار‌های مختلف توان تسهیلات دهی آن‌ها را به شدت کاهش داده است، گفت: بانک‌ها باید تمرکز خود را به سمت اجرای وظایف محوله هدایت کنند، چرا که این تاکید موکد رهبری است.

مرادی با تاکید بر اینکه ریل گذاری برای بازگشت بانک‌ها به مسیر اصلی رسالت آن‌ها باید صورت بگیرد، افزود: بانک‌ها باید برای کمک به رونق تولید اموال مازاد خود را فروخته و در حوزه کمک به صنایع مشغول شوند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ایجاد تحول در شبکه بانکی نیازمند اهتمام جدی دولت به ویژه بانک مرکزی است، زیرا بهبود وضعیت شبکه بانکی می‌تواند رونق اقتصادی را تسهیل کند.

گزارش از : شهلا زمانی