×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۱۴ آذر , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Friday, 4 December , 2020  .::.  اخبار منتشر شده : 8 خبر

در نشست مجازی کمیسیون فنی مشترک در باره روند اجرای پروژه ساخت سد ” خداآفرین ” و ” قیز قلعه سی از سوی دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان بر روی رود ارس بحث و تبادل نظر شد .

بر اساس این گزارش بودجه پیش بینی شده برای ساخت سدهای “خداآفرین ”  و ” قیز قلعه سی “، دریافت و نصب تجهیزات مورد نیاز برای این سدهای در دست ساخت از جمله موضوعات مورد بررسی کمیسیون فنی مشترک دو کشور  بوده است .

همچنین در نخستین نشست مجازی کمیسیون فنی مشترک دو کشور مربوط به ساخت سدهای “مارازاد” و “اردوباد” بر روی رودخانه ارس در باره سرعت بخشیدن به کارهای ساخت و ساز سد “اردوباد ” و نیز ارزیابی اثرات زیست محیطی ساخت این سد تبادل نظر شد .

طرفین همچنین توافق کردند نشست آتی کمیسیون های فنی مشترک در اواخر ماه سپتامبر جاری ( دهه اول مهر ماه ) در نخجوان برگزار شود .

توافقنامه ساخت و بهره برداری از سدها و نیروگاه های خداآفرین و قیز قلعه سی میان جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران ۲۴ بهمن سال ۱۳۹۴ در تهران امضا شد و از سوی مجلس دو کشور هم مورد تصویب قرار گرفته است .  

برای اجرای این طرح انرژی، کمیسیون مشترک فنی متشکل از مسئولان و کارشناسان انرژی جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران تاسیس شده است

توافقنامه ساخت و بهره برداری از سدهای “اردوباد” و “مارازاد” نیز ۲۰ فروردین ماه سال ۱۳۹۳ در تهران میان  دو کشور همسایه ایران و جمهوری آذربایجان امضا شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.