×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۳ بهمن , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Friday, 22 January , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 105 خبر
blank

به گزارش اقتصادنیوز، در روزی که وجود مازاد عرضه در شروع معاملات، شاخص کل را در نیم ساعت ابتدایی نزولی کرده بود، در ۳ ساعت بعدی شاخص کل روندی صعودی داشت. در پایان معاملات روز چهارشنبه ارزش صف‌های خرید به ۲ هزار و ۶۵ میلیارد تومان رسید که بالاترین رقم طی هفته گذشته بود. همچنین رقم مازاد تقاضای بازار به سطح قابل توجهی رسید، به طوری که ارزش صف‌های خرید هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان بیشتر از ارزش صف‌های فروش بود.

شروع نزولی و پایان صعودی

در پیش گشایش بورس، تعداد نمادهای صف فروش ۲۳۰ نماد بود و ۲۲۶ نماد صف خرید داشتند. نمادهای کگهر، غگیلا و زفکا بیشترین صف خرید را داشتند و در سوی دیگر بازار، نمادهای ثغرب، فولای و بزاگرس بیشترین صف فروش را در پیش گشایش داشتند.

در شروع معاملات امروز، ارزش صف‌های خرید هزار و ۲۴۱ میلیارد تومان و ارزش صف‌های فروش ۹۱۸ میلیارد تومان بود. به طوری که ۱۵ درصد بازار صف خرید و ۱۳ درصد نمادهای بازار صف فروش داشتند. وتوکا، کگهر و کماسه بیشترین صف خرید را داشتند و بیشترین ارزش صف‌های فروش به نمادهای وملی، شستا و ثغرب اختصاص داشت.

تحت تاثیر صف‌های فروش، در ۳۰ دقیقه ابتدایی شاخص کل بورس تهران ۷ هزار واحد کاهش داشت و به یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحد رسید. اما پس از آن بر تقاضای بازار افزوده شد و شاخص به سمت بالا تغییر جهت داد. و در پایان معاملات ۱۰ هزار واحد بالا‌تر از رقم روز گذشته ایستاد.

روز سبزپوشی تابلوی بورس

در پایان معاملات ‌چهارشنبه بازار سهام، تعداد شرکت‌هایی که رشد قیمت داشتند دو برابر تعداد شرکت‌هایی بود که قیمت بازار آن‌ها کاهش یافت. ۳۱۲ نماد رشد قیمت داشتند که ۲۱۶ نماد بورسی و ۹۶ نماد فرابورسی بودند. همچنین ۱۵۲ نماد کاهش قیمت داشتند که ۱۱۶ نماد بورسی و ۳۶ نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، ۶۳ درصد بازار رشد قیمت داشتند تا شاخص کل بورس تهران ۱۰ هزار واحد صعود کند و در رقم یک میلیون و ۳۶۷ هزار واحد بایستاد.

شاخص کل هم‌وزن نیز ۴ هزار و ۵۵۱ واحد رشد کرد و به رقم ۳۹۵ هزار و ۱۲۸ واحد رسید. شاخص کل فرابورس هم ۲۵۲ واحد بالا آمد به ۱۶ هزار و ۹۵۱ واحد رسید.

امروز در بین شرکت‌هایی که بیشترین تاثیر را در شاخص کل داشتند، شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) ۲ هزار و ۶۱۵ واحد شاخص کل را پایین کشید و در مقابل، فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) و فولاد (فولاد مبارکه) نمادهای سبزرنگ بازار بودند که بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ واحد شاخص را بالا کشیدند. 

روند شاخص بورس

رشد ارزش معاملات بورس

در معاملات روز چهارشنبه، معاملات کل بازار سهام در سطح ۲۸ هزار میلیارد تومان باقی ماند و با افزایش اندکی نسبت به دیروز ارزشی معادل ۲۸ هزار و ۸۹ میلیارد تومان داشت. که بالاترین رقم از ابتدای پائیز تا به امروز است. بر خلاف ارزش معاملات کل، ارزش معاملات خرد بورس به روند نزولی خود ادامه داد و با کاهش ۱۹ درصدی، به رقم ۱۷ هزار و ۵۴۱ میلیارد تومان رسید.

رشد تقاضای بازار

در طی معاملات روز چهارشنبه تقاضای کل بیشتر از عرضه‌ها بود‌. در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز گذشته ۶۶ درصد افزایش یافت و به رقم ۲ هزار و ۶۵ میلیارد تومان بالغ شد. ارزش صف‌های فروش با کاهش ۴۴ درصدی به رقم ۸۳۵ میلیارد تومان رسید.

شستا صدرنشین جدول ارزش معاملات

در معاملات روز چهارشنبه، شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) بالاترین ارزش معاملات روز را داشت که ارزش معاملات آن هزار و ۶۳۲ میلیارد تومان بود.

پس از شستا، سهام شرکت پالایش نفت اصفهان (با نماد معاملاتی شپنا) بیشترین ارزش معاملات را داشت. بانک تجارت رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، ایران خودرو و شرکت ملی صنایع مس ایران (با نماد معاملاتی فملی) در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

بانک تجارت در صدر جدول حجم معاملات

بیشترین حجم معاملات بازار نیز به بانک تجارت (با نماد معاملاتی وتجارت) اختصاص داشت که تعداد ۲ میلیارد و ۲۲۷ میلیون و ۸۱۰ هزار و ۸۲۶ سهم این شرکت معامله شد. پس از بانک تجارت، سایپا (با نماد معاملاتی خساپا) بیشترین حجم معاملات را داشت. ایران خودرو در رتبه سوم بود و وبصادر (بانک صادرات) و شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

روند شاخص بورس

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.