×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۳ بهمن , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Friday, 22 January , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 135 خبر

به گزارش روزنامه الایام بحرین، شیخ خالد بن احمد مشاور امور سیاسی آل خلیفه در سخنانی در واکنش به اقدام اخیر قطر گفت: هدف از دخالت قطر در موضوع شهروندان بحرینی باقی مانده در ایران، توهین به بحرین است و موج تبلیغات هماهنگی که بعد از صدور بیانیه قطر در این باره از سوی رسانه ای این کشور به راه افتاد، نشانگر طرح و برنامه آنها علیه بحرین است.

وی تاکید کرد: این اقدام قطر محکوم است و باید موضع بین المللی علیه آن اتخاذ شود. بهتر است که دوحه از ویروس همه گیر کرونا که به مسئله انسانی در سراسر دنیا تبدیل شده در طرح و توطئه هایش علیه ملت ها و دولت ها استفاده نکند.

شیخ خالد گفت: بحرین برنامه منظمی برای خروج شهروندان باقی مانده اش از ایران داشته است. پروازها از ایران به ویژه از فرودگاه مشهد به فرودگاه بحرین در چندین مرتبه و با حفظ موارد بهداشتی و اقدامات احتیاطی انجام شده است. همچنین مراقب هستیم که اتباع بحرینی با پروازهای تجاری که ممکن است جان شان به خاطر کرونا به خطر بیفتد، به کشور بازنگردند.

این مقام بحرینی گفت: قطر مسافران باقی مانده را با پروزاهای تجاری از ایران به مسقط و سپس به دوحه باز می گردند. در این پروازها حداقل ترین مسائل بهداشتی برای خدمه و مسافران رعایت نمی شود و جان مسافران به شدت در معرض خطر است. در این زمینه هم هیچ هماهنگی با مسئولان ذیربط بحرینی انجام نشده است.

دفتر ارتباطات دولت قطر پیشتر با صدور بیانیه ای اعلام کرد که دوحه انتقال شهروندان بحرینی را که در این کشور به سر می برند در قالب یک پرواز اختصاصی و بدون هیچ هزینه ای، به منامه پیشنهاد کرده اما این کشور آن را رد کرده است.

بر اساس این بیانیه روز ۲۷ مارس (۸ فروردین ) ۳۱ شهروند بحرینی با پرواز قطر ایرویز از ایران وارد دوحه قطر شدند. از آنجایی که بحرین اجازه انجام پروازهای تجاری از قطر را نمی دهد، دولت قطر در تماس با مقامات بحرین نحوه رسیدگی به آنها برای بازگشت به موطن خود را جویا شده است. 

در همین راستا نیز تهران روز گذشته (شنبه)  اعلام کرد که بحرین تمایلی برای بازگشت شهروندان باقی مانده اش از ایران و عمان ندارد. 

حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی ایران گفت، صدها تبعه بحرینی همچنان در شهر مشهد منتظر هستند که به کشورشان بازگردند. حدود ۸۰ نفر دیگر هم در پادشاهی عمان چنین سرنوشتی را دارند در حالی که مقامات بحرینی آمادگی استقبال از شهروندانشان را ندارند.

وی افزود، آل خلیقه در حال هدر دادن فرصت است و رفتار غیرمسئولانه ای در قبال مردم خود دارد. از این رو هواپیمایی ایران آماده بازگرداندن شهروندان بحرینی به منامه با حفظ مسائل بهداشتی است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.